Dotácie na OZE sú tu! Podmienky podpory boli zverejnené.

Tento víkend boli zverejnené podmienky programu na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach (linku samozrejme nájdete nižšie).

Ešte predtým však zopár užitočných informácií ohľadom dotácií a ako sa na ne pripraviť, tak aby sa k Vám sľúbená podpora garantovane dostala.

Ako sa najlepšie pripraviť na dotácie?
Stále ostáva ako optimálny postup konzultovať svoju predstavu o výbere technológie a riešenia s odborníkom na danú oblasť. Ten Vám poradí nakoľko je toto riešenie vhodné pre Vašu situáciu a peňaženku. Taktiež Vás môže informovať o výške podpory pre uvažované riešenie.

Takýmto tímom skúsených technických konzultantov disponujeme a sme Vám k dispozícii.

O programe Zelená domácnostiam

Na pilotný program Zelená domácnostiam je vyčlenených 45 mil.€, táto suma dotácií vystačí podľa SIEA na okolo 15 000 inštalácií. Z tejto sumy bude pre Bratislavský kraj vyčlenených len 2,3 mil. €.

Pre predstavu, na Slovensku je vyše 860 000 domov, ktoré by túto podporu mohlo teoreticky využiť.

Prakticky to znamená, že podpora z pilotného projektu sa môže pomerne rýchlo “rozchytať” a je otázne kedy a či vôbec bude nasledovať ďalšia fáza podpory OZE.

Dotácie budú prideľované systémom FIFO (kto sa skôr prihlási, dostane skôr dotáciu).

Momentálne však ešte nie je možné podávať žiadosti o dotáciu!

Z uverejnených informácií vyplýva, že dotácie prebehnú v troch krokoch:

  1. Vytvorenie zoznamu podporovaných výrobkov – THERMO|SOLAR tento týždeň prihlási vyše 30 svojich riešení
  2. Vytvorenie zoznamu certifikovaných zhotoviteľov/inštalatérov – nie je jasné, či to spustia ešte v auguste alebo až v septembri (THERMO|SOLAR ako garant a školiteľ montážnych partnerov na Slovensku tam bude mať samozrejme svoje miesto)
  3. Akceptácia žiadostí o dotácie a realizácia systémov – termín: niekedy na jeseň (až v tejto fáze bude možné požiadať o dotáciu domácnosťou). Informácie pre poskytnutie dotácií pre firmy a organizácie ešte neboli zverejnené.

Všetky doteraz zverejnené informácie sa týkajú iba bytových a rodinných domov.

Zverejnené podmienky podpory - zelenadomacnostiam.sk

Ak teda máte vážny záujem o dotované zariadenie na ktoré bude možné uplatniť dotáciu odporúčame si už teraz spraviť jasnú predstavu, aký systém bude pre Vás najlepší.

Môžeme Vás ubezpečiť, že každé nami navrhované riešenie bude optimalizovať nielen riešenie Vašich potrieb ale aj získanie maximálnej možnej výšky dotácie v rámci zvoleného riešenia.

Nie je možné pridávať komentáre.